Hakkımızda

                                               "DOĞANIN KUCAĞINDA, BODRUM'UN KALBİNDEYİZ"

 

Değirmenburnu olarak bilinen Gümbet Yel Değirmenleri'nin hemen altında, Bardakçı ile Haremtan Koyları arasında bulunan Bodrum Bay Resort & Spa, Bodrum Kalesi ve Kos Adası manzaralı muhteşem bir konuma sahiptir.

Ege'nin İncisi olarak bilinen ve bir dünya markası olan Bodrum'un en güzel koyunda, sizleri ağırlamaktan onur duyarız.

                                          Bodrum Bay Resort & Spa'da yazın tadını çıkarmaya hazır mısınız?

UZAKLIKLAR

BODRUM MARİNA  2,2 KM
BODRUM KALESİ  2,5 KM
BODRUM OTOGAR  3,5 KM
BODRUM YOLCU LİMANI  6,4 KM
GÜMBET BARLAR  2,6 KM
MOZOLE  2,3 KM
ANTİK TİYATRO  2,7 KM
BİTEZ YALISI  3,6 KM
ORTAKENT - YAHŞİ  13 KM
YALIKAVAK PALMARİNA  19 KM
TURGUTREİS D-MARINE  21 KM
GÜMÜŞLÜK RESTORANLAR  24 KM
HAVA LİMANI  40 KM

 

 

Bodrum

Gezilecek yerler:

Bodrum Kalesi: Otelin terasında içeceğinizi yudumlarken de izleyebileceğiniz Bodrum Kalesi iki liman arasında, üç tarafı denizlerle çevrili kayalık bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Bodrum Kalesi'nin kapısından girerken bile tarihin kokusunu ruhunuzda hissedecek, duvarlarındaki esrarengiz hava büyüleyecektir. Klasik kale havasından uzaklaşmış muhteşem mimarisi, merdivenlerden çıkmaya başladığınızda sizde hayranlık duygusu uyandırır.

Mozole: Mausoleion, dünyanın yedi harikasından biri sayılan, kolonlarıyla Yunan mimarisini, piramit şeklindeki çatısıyla da Mısır mimarisini birleştiren, oldukça büyük boyutlardaki bir mezardı. Mausoleion, Karya Kralı Mausolos’un mezarıdır. Bu nedenle onun adıyla anılır. M.Ö. 353 yılında ölen Mausolos için, Halikarnasos’un merkezinde aynı zamandan kız kardeşi de olan karısı Kraliçe II. Artemisia tarafından yaptırılmıştır.  Bu mezar, o dönemde eşi benzeri olmayan bir yapıdır. Yüzyıllar boyunca ayakta kalmayı başarmış ancak 8 Ağustos 1304’te gerçekleşen Anadolu depremiyle büyük bir kısmı yıkılmıştır. Daha sonra da taşları Bodrum Kalesi'nin yapımında kullanılmıştır. Ayrıca bu mezara ait birçok kabartma ve heykeller 1857 yılında İngilizler tarafından British Museum'a götürülmüştür.

Antik Tiyatro: Bodrum'un ortasındaki Göktepe dağının güney eteklerindeki bu tiyatro, Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir. 1960'larda bir grup Türk tarafından restore edilen bu tiyatro, günümüzde de Bodrum'daki birçok festivale sahne olmaktadır. Tiyatro'yu görmeye geldiğinizde tiyatro sahnesine bakarken Bodrum limanı ve deniz manzarası size eşlik edecektir.

Su Altı Arkeoloji Müzesi: Bodrum Kalesi içinde yer almakta olup dünyanın en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Bodrum'da gezilecek ve görülecek en popüler yerlerden birisidir.  Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi bünyesinde 14 adet sergi salonu bulunmakta olup dünyanın en zengin Doğu Akdeniz amforaları koleksiyonuna sahiptir. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'nde Yassıada, Şeytan Deresi ve Serçe Limanı batıkları da sergilenmektedir.

Bodrum Pazarları: Türkiye’nin hemen her yerinde olduğu gibi Bodrum'da da yöresel, günleri belirlenmiş pazarlar vardır. Hem otantik hediyelik eşyalar bulacağınız hem de iklime uygun taze meyve ve sebze alabileceğiniz bu pazarlardan gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

Pazartesi – Türkbükü, Kumbahçe, Güvercinlik pazarı

Salı – Bodrum Merkez (Tekstil ),Yalıkavak ( Sebze ) Gölköy pazarı

Çarşamba – Gündoğan, Ortakent, Gümüşlük, Akçaalan pazarı

Perşembe – Yalıkavak (Giyim), Akyarlar ve Bitez pazarı

Cuma – Bodrum Merkez (Sebze), Konacık ve Yalı pazarı

Cumartesi - Turgutreis pazarı

Pazar – Gümbet, Kızılağaç ve Mumcular pazarı